Ofis dizaynı

Gün içerisinde en az evlerimizde geçirdiğimiz vakit kadar ofislerimizde de geçirmekteyiz. Bu sebeple ofislerimiz bizim kişiliğimizi yansıtacağı gibi çalışma ortamımızı da yansıtmaktadır. Ofislerimizde çalışma ortamımızın iyi bir şekilde ve maksimum performans göstermemize uygun bir dekorasyon yapılmalıdır. Gün içerisinde devamlı ofisinizde bulunacağınız için masanızdan tutun da oturduğunuz koltuğa kadar her bir noktanın iyi bir şekilde dizayn edilmiş olması oldukça önemlidir. Özellikle masanızda çalışırken rahat olabilmeniz açısından oturacağınız koltuk konforlu olması gerektiği Travesti gibi şık ve asil bir tasarımı da olmalıdır. Kendi tarzınıza ve kişiliğinize göre yapacağınız ofis dizaynı müşterilerinizi iyi ağırlamak ve iyi bir sunum yapabilmek açısından da oldukça önemlidir.
Yer döşemeleri önemli
Ofisinize ilk girildiğinde göze çarpan noktalardan biri olan yer döşemeleri de yine dekorasyonu ve dizaynı etkileyen faktörlerdendir. Ofisinizde kullanacağınız mobilyalara uygun bir zemin seçimi yaparak ofiste çok daha hoş ve lüks bir hava yaratabilirsiniz. Özellikle iş adamları tarafından siyah beyaz veya kahverengi krem ikililerinin kullanıldığı ofislerde yer döşemeleri de yine bu renklere uygun olmalı ve odanızı aydınlatacak şekilde olmalıdır.
Ofis mobilyaları
Ofisinizde olmazsa olmaz parçalardan biri olan deri koltuklar, şık bir çalışma masası ve şık orta sehpalar ile ofisinizde dikkat çekici ve modern bir görünüm yaratabilirsiniz. Ofislerinizde yapacağınız dizayn ve döşemeleri ile kendinize aktif bir çalışma ortamı oluşturarak hem performansınızı yüksek tutacak hem de gelen müşterileriniz için de iyi bir sunum ortamı hazırlayacaktır. Genel olarak ofislerde ergonomik mobilyalar tercih edilerek çok daha kullanışlı olması ve çalışma ortamına adapte olunması için uygun olması istenmektedir. Ofisinizde kullanacağınız dekorasyon sadece sizin çalışma ortamınız için değil aynı zamanda diğer şirketlerden gelen müşterileriniz için de kendi şirketinizin imajını yansıttığınız bir araçtır. Bu nedenle ofis dizayn modelleri arasından kendinize en yakın ve en doğru seçimi yaparak şirketinizin imajını da yüksek seviyelerde tutabilirisiniz.
Ofis dekorasyonunda püf noktalar
Ofislerin dizaynları yapılırken birçok şirketin önceliği müşterilerinin dikkatini çekecek ve hoşuna gidebilecek dekorasyonlardır. Bunun dışında yönetici odalarına da oldukça iyi bir dekorasyon ve dizayn yapılmaktadır. Ancak burada yapılan en büyük hatalardan biri şirket çalışanlarına aktif bir çalışma ortamı hazırlayamamaktır. Eğer şirket çalışanlarınızın dikkatini toparlayacak ve onları çalışmaya şevk edecek bir ofis dekorasyonu yapmazsanız bu şirketinizin başarı yüzdesinde bir düşüşe sebep olabilir. Bunu engellemek için ise;
Bütün çalışanlarınızın ferah bir masası olmalı ve rahatça hareket edebilmelidirler.
Yine her çalışanınızın rahat edebilmesi ve enerji ve motivasyon ile çalışabilmesi için ofis mobilya grupları oldukça titiz seçilmelidir.
Çalışanlarınız için seçeceğiniz büro mobilyaları ile müşterilerinize güven ve başarılı bir şirket olduğunuzu aktarabilirsiniz.
Kısacası seçeceğiniz büro mobilyaları müşterilerinizi de çalışanlarınızı da olumlu yönde etkileyecek şekilde seçilmelidir.
Ofis aksesuarları
Ofisinizde yer vereceğiniz ufak tefek aksesuarlar yine müşterilerinizin dikkatini çekmek için oldukça önemli bir ayrıntıdır. Örneğin ünlü bir ressamın tasarlamış olduğu tabloyu ofisinize asarsanız kaliteli, başarılı ve her zaman lider ruhlu bir şirket olduğunuzu müşterilerinize aktarabilirsiniz. Bununla birlikte çalışma ortamınızda sizin rahatlatacak ofis aksesuar modelleri arasında süs bitkileri de bulunmaktadır. Günümüzde neredeyse bütün büyük şirketlerin ofislerinde süs bitkileri hem aksesuar hem de stres alıcı amaçla kullanılmaktadır. Masanızda kullanacağınız ufak abajur veya aydınlatma sistemleri de hem sizin çalışma ortamınızı çok daha iyi yapacak hem de yine müşterilerinizin dikkatini çekerek çok daha başarılı bir yol izleyebileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir