Makyaj yapma teknikleri nelerdir

Makyaj farklı kozmetik malzemeler kullanılarak yüzün beğenilen yerlerini ve güzelliğini ön plana çıkararak daha az beğenilen kısımların gizlenmesi işlemidir. Günümüzde her 10 kadından 8’i günlük olarak makyaj yapmaktadır. Makyaj günümüzde artık bir gereklilik haline gelmiştir. Bu sebeple de güzelliğine, görünüşüne ve estetiğe önem veren her kadının kendi yüzüne, ten rengine ve zevkine uygun olarak makyaj yapmayı bilmesi gerekmektedir. Pek çok kişi yanlış malzemeler ve yanlış kullanım sonucu doğru makyajı yakalayamayarak doğal görünümden uzaklaşmaktadır. Makyajın amacı doğallığı bozmadan yüzün güzelliğini ortaya çıkarmaktır. Bu sebeple de bu yazımızda sizinle makyaj yapma teknikleri nelerdir sorusuna uzmanların görüş ve fikirleriyle birlikte cevap arayacağız.
Makyaj yapılırken yüzün yapısına dikkat edilmelidir. Yüzün genişliği, küçüklüğü, elmacık kemiklerinin belirginliği, çene uzunluğu gibi değişkenler makyajın nasıl yapılacağına dair parametreleri oluştururlar.
Geniş Yüzlüler Nasıl Makyaj Yapmalıdır?
Geniş yüzlü kadınların en çok şikâyet ettiği kısım yanaklardır. Yanaklar yüzü büyük gösterir ve gizlenmesi gerekir. Bunun için de daha az allık kullanılabilir. Ayrıca elmacık kemiğinin alt kısmına yapılan koyu gölgeleme yanakları gizleyecektir.
Zayıf Yüzlüler Nasıl Makyaj Yapmalıdır?
Yüzü zayıf olan kişilerde elmacık kemikleri daha belirgindir. Bu sebeple de daha dolgun bir yüz görünümü sağlanmalıdır. Bunun için de açık renk allıklarla yanakların daha aydınlık ve belirgin hale getirilmesi gerekir. Zayıf yüzlü kadınlarda makyaj kadar saçlar da önemlidir. Kısa saç olabileceği gibi uzun saçlı hanımlar da yüzlerinin daha Travesti belirgin olması için saçlarını toplayabilir ve ya sırta doğru atabilirler.
Küçük Gözlüler İçin Göz Makyajı
Küçük gözlü bayanlar için göz makyajında beyaz kalem kullanımı mantıklı olacaktır. Gözaltlarına çektikleri beyaz kalem gözleri daha iri gösterecektir.
Daha iri gözlere sahip olan bayanlar için ise durum biraz farklı. Göz kapağının alt kısımlarına uygulanacak siyah kalem gözleri daha küçük gösterecektir.
Dudaklara gelecek olursak daha dolgun dudaklara için dudak kalemi kullanımı doğru tercihtir. Dudak kalemi dudak hatlarının dışına doğru sürülür ve ruj ve ya parlatıcı ile de tamamlandıktan sonra olduğundan çok daha dolgun dudak görünümüne kavuşulabilir. Dudakları çok iri olanların ise koyu renk ruj kullanmaları dudaklarını daha küçük gösterecektir.
Pek çok kadın sivri çene yapısından şikâyetçidir. Fakat doğru makyaj tekniği ile bu problem kolaylıkla ortadan kalkabilir. Yapmanız gereken ise çene kısmına gölgelendirme yaparak çeneyi arka plana almaktır. Bu işlemi kemerli buruna sahip olan kadınlar da yapabilirler.
Buna benzer püf noktaları kullanarak siz de kısa sürede pratik bir şekilde doğal görünümlü makyaj yaparak güzelliğinizi belirginleştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir