Yeni Sezon Çanta Modelleri Travesti

Her sezon farklı ve şık kıyafetler, bu kıyafetlere uygun aksesuarlar sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Yeni sezon koleksiyonlarında kullanılan her Travesti istanbul ürünler için farklı tasarımlar bulunmaktadır. Kıyafetlerde farklı konseptler ve farklı renkler dikkat çekiyor. Bayanların vazgeçilmezleri olan çantalarda da kıyafetlerde olduğu gibi çok fazla seçenek yer alıyor. Yeni sezon çanta modelleri herkesin tarzına hitap eden çok fazla seçeneğe sahipler.
Farklılığını kullandıkları aksesuarlar ile ön plana çıkarmak isteyenler farklı çanta modelleri ile bunu çok güzel başarabilmektedirler. Yeni sezon çantalar arasında farklılıkları ile olduğu kadar şıklıkları ile de dikkat çeken ürünler yer alıyor. Farklı çanta modelleri hem gençlerin hem de ileri yaşlardaki bayanların tercih edebilecekleri tasarımları içermektedir. Gündelik çanta modelleri arasında farklı tasarımlar çokça yer almaktadır. Özellikle de radyo, telefon, müzik aletleri gibi tasarımlar yeni sezon çanta modelleri içerisinde en çok ilgi görenler arasında bulunuyor. Bu çantaları kullanmak isteyen kişilerin farklı tarzları seviyor olması gerekir. Abiye giyim için de yeni sezonda çok fazla ürün yer almaktadır.
Yeni sezon abiye çanta modelleri farklı renk seçenekleri ile dikkat çekiyor. Tek renk abiye kıyafetler ile kullanılabilecek çok fazla çanta seçeneği bulunuyor. Yeni çanta modelleri arasında yer alan şeritli modeller ve geometrik desenli tasarımlar tek renk abiye kıyafetler ile kullanılmak için değerlendirilebilecek en iyi seçeneklerdendir.

Siyah mayo modelleri

İnsanlar tatil yapma ihtiyacı duyduklarında denize girmek isterler. Denizde yüzmek için de, plajda güneşlenmek rahat edebilmek için mayo giymeyi tercih ederiz. Mayo seçimi özellikle bayanların her zaman dikkat ettiği durumlardan birisidir. Çünkü vücudumuzun şekline göre tercih edilen mayo ile daha güzel bir görünüme sahip olabiliriz. Bu konuda bayanların hassas olduğunu biliyoruz. Bunun için özellikle birbirinden farklı modellerdeki siyah mayolar çok daha güzel görünmemize etken olur. Mayolar tek parçadan oluşan ve yaz aylarında deniz ve kumsallarda rahatça tatil yapmak için birebirdir. Son yıllarda moda dünyasının geliştirdiği en modern mayolara sahip olmak da hiç zor değil.
Spor için farklı seçimler
Bildiğimiz gibi yüzme de bir spor dalıdır. Bu spor dalı için özellikle İstanbul Travesti seçilmesi gereken sporcu mayoları vardır. Ayrıca yüzme sporu genellikle havuzlarda gerçekleştirilir. Havuzda yapılan bu yarışlar için hijyen kurallarına dikkat çekilir. Özellikle bone ve mayo konusunda her zaman ilgili davranırlar. Bunun için özel olarak siyah renginde mayolar tercih edilir.
Son zamanların en çekici modelleri
Bayanların daha fit bir vücuda sahip olması yaz aylarında giyinecekleri mayolarla belli olur. Özellikle de tercih edilecek siyah ve modern mayolar ile vücudunuzun şeklini gözler önüne alabilirsiniz. Daha çekici bir görünüm sağlamak için siyah rengi kullanarak farklı tarzlarda mayolar tasarlanarak bayanların güzelliğini ortaya koymuşlardır.

Uzun Kalem Etek Kombinleri

Kalem etekler yeni sezonda bayanların en çok ilgi gösterdikleri etek tasarımları olarak ön palan çıkmaktadır. Hem gündelik olarak hem de abiye ve klasik olarak kullanılabilen bu etekler doğru bir şekilde kombin yapıldığında şık ve uyumlu bir bütünlük elde edebilirsiniz. Uzun kalem etek kombinleri genellikle tesettürlü bayanlar tarafından yapılmaktadır. Yeni sezon tesettür etek modelleri arasında da yer alan bu kalem etekleri farklı kombinler yaparak farklı görünümlere kavuşturabilirsiniz.
Yeni kalem etek modelleri kategorisinde yer alan renkli etekler tesettürlü bayanların şık kombin yapmak için tercih ettikleri ürünlerdir. Bu eteklerde farklı renk seçeneklerinin olması daha fazla kişinin bu ürünleri tercih etmesine olanak sağlamaktadır. Koyu renk kalem etek kombinleri yapılırken kullanılan eteğin desenli veya desensiz olması dikkate alınmalıdır. Eğer etekte Travesti belirgin detaylar bulunuyorsa eteğinizi ön plana çıkarmak için kullanılan gömleği daha sade tutarak aksesuarları hareketlendirebilirsiniz. Yaka detaylarına sahip olan gömlekler ile dar kalem etekleri bir arada kullanarak hoş bir uyum elde edebilirsiniz.
Açık renk kalem etek kombinlerinde ise hem açık renk hem de koyu renk bluz veya gömlekler tercih edilebilir. Açık renkli etekleri ön plana çıkarmak için aynı renkte bir bluz veya gömlek kullanarak aksesuarlarda çok zıt renkler tercih edebilirsiniz. Dar bir kalem etek kullanacaksanız şifon gömlekler kullanmak daha hoş bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

Mucizevi Maydanoz Suyu

Maydanoz , hem halk arasında hem de tıp alanında efsaneleşmiş bir tedavi yöntemi olarak bilinir . İçerisinde A , B1 , B3 ve C vitaminleri , demir ve kalsiyum barındırması sayesinde adeta bir antibiyotik yerine geçmektedir . Sapı , gövdesi ve yaprakları olan , yeşil ve hoş kokulu bir bitkidir . Hoş kokusu ve lezzeti sayesinde hemen hemen her yemekte kullanılmaktadır . Vücuttaki bir çok organizmaya anında nüfus ederek tedavi uygulayan maydanoz , aynı zamanda kaynatılarak da tüketilmektedir . Uzmanlar tarafından kaynatılarak suyu tüketilen maydanozun çok daha sağlıklı olduğu bilgisi verilmiştir . Yemeklerden sonra kaynatılan bir miktar maydanoz tüketildikten sonra hazmı ve sindirimi kolaylaştırmaktadır . Karaciğer üzerinde büyük rol oynayan maydanoz , karaciğer işlevini kolaylaştırarak kanamayı arttırmaktadır . Daha doğru bir uyku düzenini talep eden kişiler , maydanozu kaynatarak veya direkt olarak çiğneyerek tüketebilir . Cilt üzerinde yaşlanmayı önleyerek kırışıklıkları azaltmaktadır . Cilde parlak ve doğal bir renk etkisi sağlar . Böbrek taşı ve kumu döken kişilerin bu süreci daha kolay ve daha rahat atlatabilmeleri için bir demet maydanozu kaynatarak gün içerisinde bir kaç bardak tüketmeleri gerekmektedir . Kadınların regl süreçlerinde ağrılarını azaltmaları ve bu süreci kolay atlatabilmeleri için maydanoz suyu tüketmelerinde fayda vardır . Sigara bırakma sürecinde oluşan öksürük ve balgam tedavilerinde bitkisel ilaç olarak kullanılır . Her sabah bir bardak maydanoz suyu içmek , günlük olarak almanız gereken C vitamininin tamamını karşılamaktadır . Bağırsaklarda meydana gelen kas kasılmalarını rahatlatıcı etkisi vardır . Kilo almak isteyen kişilerin iştah açtırıcı özelliği sayesinde kolay bir şekilde kilo almalarını sağlamaktadır . Aynı zamanda maydanoz , vücuttaki ödem ve toksinlerin idrar yolu ile dışarı atılmasında da büyük rol oynamaktadır .

Nargile

Nargile , tütün desteği olmadan kullanılan fakat tütün mamülleri arasında yer alan ve farklı aromalar katılarak kullanılan bir dumanlı içecektir . Tamamen keyif amacı ile üretimi gerçekleşmiş ve büyük ölçüde Ortadoğu ‘nun tercih ettiği bir keyif verici maddedir . Ortadoğu kadar Balkanlar ve Güney Asya ‘nında tercih ettiği tütün içme aracıdır . Nargile içen kişi bir hortumun ucuna takılı ve Türkiye ‘de ‘ sipsi ‘ olarak adlandırılan bir aletin desteği ile içine soluduğu dumanın önce nargilenin içinde bulunan sudan süzülerek daha sonra hortumun aracılığında ciğerlere dolmaktadır . Akıl dolu bir icat olarak söyleyebileceğimiz nargile , özdeşleşmiş bir kültür neticesinde Doğu kültürünün vazgeçilmez bir parçası ve aynı zamanda kimi yerleşim yerlerinde bir simge olarak ta bilinir . İçmenin dahi bir adabı ve nargilenin içme şekli vardır . Bu adap ve içme şekli yüzyıllardır bahsi geçen topraklarda yaşayan insanların oluşturmuş olduğu bir gelenek sayesinde bir kalıp halini alarak kendini içerken yapılması gereken bir eylem olarak Doğu kültürünü yaşayan insanlara kabullendirmiştir . Avrupa ‘nın çok fazla tercih etmediği nargile , Doğu icadı olduğu için bu topraklarda yaşayan insanların gözdesi haline gelmiştir . Yüzyıllardır kullanılan ve muazzam keyif veren bu içecek günümüze kadar uzanmıştır ve hali aynı lezzet ile aynı kültürü taşımaktadır . Türkiye ‘de İstanbul ‘un en tarihi mekanlarından ve semtlerinden biri olan Tophane ilçesi bu bahsi geçen meşhur nargileler ile ünlenmiş olan bir semttir . Türk kültürünün en derinlerinde yatan ve en mühim içeceklerden biri olan Türk kahvesi ile birlikte tüketilmesi ise çok ayrı bir kültür halini almıştır . İstanbul ‘un tarihi bölgelerinde bu kültürün daha çok gözler önünde olduğunu fark edeceksiniz .

Film

Film , tamamen sanatsal bir girişim olan ve hayatta ki konuları kadraja sıkıştırıp anlatılan bir sanat türüdür . Bir çok konuyu veya kişiyi örnek alarak filmi yapan kişi dilediğini anlatabilir . Tabi filmleri genel olarak süsleyen unsurlar oyunculardır . Dünya üzerinde film yapıtlarına örnek verilebilecek bir çok konu , kişi , olay ve mekan vardır . Film olayı senaristin tasarladığı konuyu bir kadraj içerisine sığdırıp hayata geçirmeye denir . Bir hikayenin hayal gücünüzle sınırla kalmasının dışında gözler önüne seren bir sanat türüdür . Dünya ‘ca bilinen bir çok film tarzı vardır . Hepsi katagoriler şeklinde ayrılmaktadır . Genelleme olarak söylemek gerekirse ; Dram , korku , gerilim , macera , komedi veya aksiyon ve gerilim filmleri genel katagoriler içerisinde yer almaktadır . En eski bilinen filmler gelişmeyen ve zayıf kalan teknolojiden dolayı sessiz ve aynı zamanda siyah beyaz görüntüler ile perdelerde veya televizyonlarda izlenebilirdi . Fakat gelişen teknoloji film sektörüne büyük katkıda bulunmuştur . Hiç olmayacak veya yapılması güç eylemlerin , hareketlerin teknoloji ile efektlendirilerek hayata geçirilmiştir . Dünya üzerinde baş yapıt olarak söyleyebileceğimiz bir çok film vardır ve ilerleyen tarihte bu filmlerin izleri silinmemektedir . Yine yaşadığımız Dünya ‘da yapılan ve emek verilen filmler için her yıl düzenlenen ödül yarışmaları vardır . Her ülkenin kendi içerisinde düzenlediği film yarışmaları vardır fakat Dünya üzerinde de farklı kültürlere yer verilen yarışmalar düzenlenmektedir . Ülkemiz açısından bakıldığında film sektörü 1970 ila 1990 yılları arasında büyük gelişimlerde bulunarak kendini bir marka haline getirmiştir ve Türk filmleri türemeye başladığı gibi bir çok oyuncu , aktörde türemiştir .

Saç

Saç , ham maddesi keratin olan ve uzmanların dile getirmiş olduğu gibi 8 katmandan oluşan , insan bedeninin en çabuk uzayan kılıdır ve aynı zamanda insan bedeninin baş kısmını tabiri caiz ise süslendiren bir unsurdur . Her saç teli birbirinden bağımsız olarak farklı renkler barındırmaktadır . Fakat bunu gözle seçmek oldukça zordur . Saçın orijinal olarak nitelendirebileceğimiz şekli ile tam olarak 3 renge aittir . Bu renkler sarı , mavi ve kırmızı olmak üzere 3 çeşide ayrılır . Fakat bu renkleri çıplak gözle görmek pek mümkün değildir . Saç rengi açılmaya başladığında , açıldığı renk mavi olur fakat yine aynı şekilde bu değişimi çıplak gözle görmek pek mümkün değildir . Yeni doğan bebeklerin baş kısmında uzayan kıllar aslına bakılırsa saç değildir , bir çok insanın bilmediği bir seçenek yani keratindir . Daha sonra ki evrelerde keratin dökülerek yerini uzayan saçlara bırakır . Hamile bayanlarda doğumdan sonra saç dökülmesi ve saç yapısının değişmesi görülür . Bu tamamen karnında taşıdığı cenine kendi vücudundan verdiği demir vitaminlerinden dolayı kaynaklanan durumdur .Bebek doğduktan sonra anne vücudunda demir eksikliği olduğu için bu değişim söz konusudur . Saç tamamen doğal şekillerle uzamakta olan bir kıl türüdür . Saçın içinde beslemiş olduğu mevcut pulcuklar vardır . Doğal olan saçlara iyi bir görünüm vermek için daha çok kadınlar olmak üzere erkeklerde buna dahil şekil verme yöntemleri uygulamaktadırlar . Saçlara verilen şekiller medeniyetler boyunca değişkenlik gösteren bir eylemdir . Günümüz çağında kadınlar için söylemek gerekirse saça şekil verme olayında bir çok seçenekleri bulunmaktadır . Zaman ilerledikçe görülen saç şekilleri de değişkenlik göstermektedir .

Fast Food

Fast food , günümüzde bir çok insanın tercih ettiği kolay ve pratik olan fakat bir o kadar zararı dokunan yiyecek grubuna verilen isimdir . Fast food yiyecekler , genellikle yağlı , dondurulmuş yiyecekleri kızartarak ve sağlık konusundan tamamen negatif bir şekilde bağımsız olan yiyeceklerdir . Fast food İngilizce kökenli bir söylemdir , bu söylemin karşılığı bizim dilimizde ‘ çabuk yiyecek ‘ olarak bilinir . Bir çok insanın damak tadına inanılmaz derecede uygunluk gösteren fakat bu inanılmaz derece kadarda sağlık problemleri açan yiyeceklerdir . Sürekli olarak fast food tüketen insanların en ama en çok korkulu rüyası olarak söyleyebileceğimiz durum obezite hastalığına yani aşırı kilo problemi ile karşılaşmalarıdır . Bu durum insanları pskolojik olarak ta etkilemektedir . Aşırı tüketim sonucunda alınan kilolar çevrenizde dikkat çekmeye başladıktan sonra kendinizi kötü hissedersiniz fakat buna rağmen fast food yani çabuk yiyeceklerden uzak durmazsınız . Çünkü en pratik ve en lezzetli yiyecekler onlardır . İnsan her zaman hoşuna giden tatları aramaktadır , bu tatlar her ne kadar sağlıksız ve zararlı olmuş olsa da tercih edilir . Oysa ki hiç yememekten bahsedilmeyen bir durumdan bağımsız söylemlerde bulunmak gerekirse mutlaka ama mutlaka sebze yemekleri ile dengelenmeli . İnsan vücuduna en yaralı olarak yaratılan ve içlerinde herhangi bir katkı maddesi bulunmayan , yüzde yüz doğal , topraktan doğal yöntemler ile yetiştirilen sebzeler insan vücudunun en iyi arkadaşlarıdır . Fast food yemeklerinden vazgeçemiyorsanız aynı zamanda sebze tüketerek sağlığınıza olabilecek zararları minimum seviyeye indirmiş olursunuz . Kalp damar hastalıkları , tansiyon , aşırı kilo problemleri , damar sıkışmaları ve buna benzer bir çok hastalığa davetiye veren bir yiyecektir .

Kaş ve Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kadınların yüz hatlarında en çok ilgi ve alaka gösterdiği bölgeler kaş ve kirpikleridir . Kaş ve kirpiklerde hoşnutsuzluğa yol açabilecek bozukluklar kişiye kötü hissettirebilir . Bir çok basit yöntemle hoşlanmadığınız bölgelere bu yöntemleri uygulayarak istediğiniz görüntüye kavuşmak oldukça mümkün bir durumdur . Masrafsız ve doğal olmaları sebebi ile bir çok kadının tercihleri arasına giren bu yöntemler , kişiyi memnun bırakacak bir görüntüye kavuşturacaktır . İçerisinde bol lif bulunduran yiyecekler tüketmeniz kaşlarınızı gür çıkarmaya yardımcı olacaktır . Gün içerisinde en az 2 litre su tüketmeniz kaşlarınızı yeniden çıkarmaya ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur . Kötü kokusu sebebi ile insanları kendinden iten sarımsağın kaş üzerinde mucizevi faydaları vardır . Evinizde bulunan bir diş sarımsağı 2 parçaya kesip , kaşlarınız üzerinde gezdirmeniz kaşları tekrar gür ve sağlıklı uzatır . Sarımsağı uyguladığınız ilk dakikalarda sürülen bölgede yanma hissi yaşanır fakat endişe etmenize gerek yok . Köklere nüfus etmesi sebebi ile hafif bir yanma hissi uyandırır ve bu iyiye işarettir . Saf zeytin yağı kullanmak da aynı şekilde kaşları gürleştirmeye yardımcı olur ve köklerini besler . E , A , C ve B3 vitaminleri alarak kaşlarınız üzerindeki etkileri görebilirsiniz . Takma kirpik yöntemi ile kirpik sahibi olmak hem masraflı hem de sağlıklı bir yöntem değildir . Evde uğraşsız ve maliyetsiz hazırlayabileceğiniz yöntemler sayesinde kirpiklerinizi sağlıklı bir şekilde uzatabilirsiniz . Aktarlardan satın alabileceğiniz doğal yağlar sayesinde kirpikler çok daha hızlı uzatabilirsiniz . Badem yağı ve hint yağı kirpik uzatma yöntemi için bir numaralı ürünlerdir . Bunun yanı sıra düzenli olarak vazelin kullanmak hem kirpiklerinizi besleyerek dökülmelerini engeller , hem de kalınlaşarak uzamasına faydalı olur .

Korkmak

Kelime anlamı ; herhangi bir şekilde gelişen durum anında kişinin panik halinde olması , endişe duyması , zaman zaman hareketsiz kalması , konuşamaması ve bu sebepten vücut fonksiyonlarının değişmesi durumuna verilen addır . Bu durum her insana göre farklılık gösterebilmektedir . Bazı insanlarda korkmak eylemi oldukça abartılı bir hal alsa da , bu kişinin elinde olan bir durum değildir . Bu gibi durumlarda kişiyi korkutacak veya panik haline sokacak nedenlerden uzaklaşmak gerekir . Korku duyan kişinin vücudu bazı durumlarda otomatik olarak savunmaya geçmektedir . Diş ve çenenin ana savunmaya geçmesinin her insanda normal seyirde ilerleyen bir durum olduğu bilim adamları tarafından açıklanmıştır . Herhangi bir şeyden korkan insan , ufak çaplı bir tedirginlik yaşasa dahi , farkında olmasa bile bunu çok zor atlatabilir . Bir süre sonra , hatta belki yıllar sonra korktuğu an yaşadığı kısa panik veya tedirginlik , aslında kişide kalıtsal sorunlara yol açmış ve bunu belli bir zaman diliminde kendini kişiye tekrar hatırlatabilir . Korkmak eylemi , kişide ciddi sinir yapısı sarsıntılarına yol açmaktadır . Deyimlerde yer edinen “ öd patlaması “ durumu aslında korku halinde iken yaşanması mümkün olan bir durumdur . Korkan kişinin vücudunda bazı değişiklikler gözlemlenmektedir . Karın veya mide ağrısı , nefes almada güçlük , ani gelişen refleksler ve buna bağlı çarpmalar , eğer yüksek dereceli bir korku yaşanmış ise bayılmalar ve sinir yapısı sarsıntısı sonucu ağlamak yada gülmek eyleminin başlayıp , hemen ardından bunun durdurulamaması söz konusu olabilir . Nadiren rastlanan bazı durumlarda korkan kişi akıl sağlığını kaybetme eşiğine gelebilir .