Şık Çanta Modelleri

Şık kıyafet kombini yapmak istiyorsanız seçeceğiniz aksesuarlarınızın da şık olması gerekir. Seçeceğiniz bir çantanın şık olması veya olmaması kombininizde çok büyük bir etki oluşturur. Çünkü aksesuarlar arasında en çok dikkat çeken ürünler çantalardır. Şık kıyafetleriniz için şık çanta modelleri tercih edildiğinde daha hoş bir uyum ortaya çıkacaktır.
Şık çanta modelleri her tarz için kullanılabiliyor. Daha doğrusu her tarzın en şık çantası bulunuyor. Spor çantalar arasında bayanların en çok tercih ettiği çapraz çanta modelleri en şıklar listesinde yer alırken klasik giyim Travesti için omuz çantaları veya el çantaları en şık olabiliyor. Elbette bir çantayı şık veya rüküş yapan çantanın görünümünden ziyade kıyafetiniz ile uyumudur. Seçtiğiniz çanta çok pahalı veya çok şık olsa fakat kıyafetiniz ile bir alakası olmasa çantanın şıklığının hiçbir önemi kalmaz. Bu sebeple çanta seçimlerinde kıyafetler de göz önüne alınarak seçim yapılmalıdır. Bayanların yaz mevsiminde en çok tercih ettiği çantalar arasında açık renkli modeller yer alıyor. Renkli kıyafetler ile bu çantalar bir araya geldiğinde şık bir uyum ortaya çıkabiliyor.
Klasik giyim için şık çanta modelleri arsında bayanlar için çok fazla renk seçeneği bulunuyor. Özellikle kahverengi ve siyah bu kategoride en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Şık kıyafetleriniz için şık aksesuar seçimi yapmak tamamen sizin beğeniniz ile alakalıdır.

Modern mutfak dolapları246 Travesti

Modern mutfak dolapları
En yeni dokunuşlar ile modernize hale getirilmiş, modern mutfak dolapları birbirinden farklı üretici firma ile hayat buluyor. Son yıllarda tüketicilerin beğeni ile baktığı ankastre mutfak dolapları, gayet modern ve şık tasarımlara sahip. Ankastre mutfak eşyaları ile tamamen bir uyum içerisinde olması ile mekâna şıklığı çok iyi bir şekilde aşılamaktadır. Tabi ki burada model ve renk seçimi de oldukça önemli olmaktadır.
Renk seçenekleri
Bir mutfağı modern bir şekilde dekorasyon edebilmek için, model ne kadar önemliyse elbette ki renk seçenekleri de bir o kadar Travestiler önemlidir. Böylelikle modern mutfak tasarımları arasında, üst ev alt dolapların renk uyumu gayet önemli oluyor. Sizlerde, alt ve üst dolapların renk uyumunu sağlayabilir, tek tip renk seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Eğer ki mutfağınıza biraz renklilik katmak istiyorsanız, üst dolapları beyaz tercih ederek, alt kısımda yer alan bazı dolap kapaklarında da, siyah ya da kahve tonlarını tercih edebilirsiniz. Bazı modellere ahşap tonlar mükemmel bir uyum sağlarken, kapak seçimleri de membran, akrilik, profil, MDFLam, lake gibi seçeneklere sahip olmaktadır.
Kapak ve çekmece sistemleri
Genel anlamda, modern mutfak dolabı tasarımlarında, son yıllarda kullanılan çekmece ve dolap kapağı sistemleri, kullanım kolaylığı sunmaktadır. Çekmeceler raylı sistem ve fren sistemi ile kullanıma kolaylık imkânı sağlarken, çekmeceyi bıraktığınızda sert çarpmalara bağlı olarak da dayanıklılık sağlamaktadır. Yine genel olarak üst dolaplarda kullanılan pistonlu sistem ile kapaklarınızı biraz bastırdığınızda otomatik olarak yavaş bir şekilde kapanacaktır. Bu sistem ağırlık olarak, üstten aşağı kapanan yatak dolap kapakları için geçerlidir. Sizlerde en modern tasarımlar arasında bu teknik özelliklere göz atarak, seçimler yapmanız daha doğru olacaktır.

Portföy Çanta Modelleri

Abiye veya şık giyimde bayanların en çok tercih ettiği çantalar Portföy çantalardır. Portföy çanta modelleri klasik tarzlarda giyinen bayanların da çok tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Bu çantalar kibar ve şık göründükleri için daha Travesti çok elbise kombinleri için tercih edilmektedir. Portföy çantalarda mat, kadife veya parlak olmak üzere farklı seçenekler yer alıyor.
Farklı kıyafetler için farklı renklerde ve kumaşlarda Portföy çantalar bulunmaktadır. Eğer sade bir elbise kullanacaksanız tercihiniz parlak olan Portföy çanta modellerinden yana olabilir. Eğer elbisenizde hareketlilik bulunuyorsa mat Portföy çanta modelleri ile kombin yapmanız daha doğru olacaktır. Bu çanta tasarımlarında renk olarak çok fazla seçenek yer almaktadır. Genellikle ayakkabılar ile kombin halinde satılan Portföy çantalar bayanlar için büyük bir kolaylık oluşturmaktadır. Ayrı satın alınan çantalar ile ayakkabılar arasında renk uyumunu sağlamak zor olabiliyor. Küçük Portföy çanta modelleri her yaştan bayanın rahatlıkla kullanabilecekleri ürünlerdir. Şık etek kombinleri için de bu çantalar tercih edilebilir.
Çanta markalarının reyonlarında özel günler için tercih edebileceğiniz çantalar arasında bu çantalar en çok tercih edilenlerdir. Portföy çantaları elinde taşımak istemeyenler için askılı olan modeller de reyonlarda yer almaktadır. Nasıl beğenirseniz ve nasıl rahat ederseniz sizler için uygun olan bir Portföy çanta modelini kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bütün çanta mağazalarında bu ürünler yer almaktadır.

Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüğü , genellikle yaz aylarında ve güneşli günlerde güneşin zararlı olan ışınlarından gözü korumak amaçlı kullanılan bir aksesuardır . Fakat güneş gözlüğünün çok fazla kullanılması kulaklarda duyma problemlerine yola açabilmektedir . Özellikle lens kullananların her daim yanlarında bulunması gereken ve güneşli günlerde muhakkak kullanılması gereken bir eşyadır . Güneşe karşı hassas olan insanların ya da çocukların güneş gözlüğünü sağlık açısından kullanması önemle tavsiye edilir . En önemli organımız olan ve yaşadığımız hayatı görmemizi sağlayan gözlerimizi korumak için güneşten kaçmak yerine güneş gözlüğü kullanarak bu durumu örtebiliriz . Fakat göz koruma aparatı olan bu aksesuar kesinlikle ucuz malzemeden üretilmiş veya plastik malzeme içeren ürünlerden kesinlikle ve kesinlikle olamamalıdır . Ucuz veya kötü malzemelerden elde edilmiş gözlüklerin kullanılması durumunda göz sağlığını dikkate almak yerine daha da fazla zarar verdiğini farketmemiş olsanız bile aslında çok zarar vermiş oluyorsunuz . Güneş gözlüğü ilk olarak Çin ‘liler tarafından 7 ‘nci yüz yılda icat edilip günümüze kadar gelmiştir . Güneş gözlüğü adı üstünde olduğu gibi güneşten korunmak amaçlı kullanılan ve baş ağrılarının önüne geçmek için kullanılan bir araç olsa da günümüzde ki bir çok bilinçsiz insan sadece tarz görünmek için ve rahat bakış açısı sağlamak için ucuz veya pahalı olsada böyle bir yol seçip kendilerine iyilik yapmış olmuyorlar . Migren diye nitelendirilen baş ağrılarının en yoğun yaşandığı bir hastalığa yakalanan insanın mutlaka güneşli havalarda dışarı çıkarken kaliteli ve gerçek camdan yapılmış bir güneş gözlüğü kullanması gerekir . Aslında Çin ‘lilerde 7 ‘nci yüz yılda icat ettikleri güneş gözlüklerini güneşten korunmak için değilde yargıçların mahkemelerde yüz ifadelerini saklamak için kullandığı söylenmektedir .

Yıldırım

Gök yüzünde bulunan bulutların üst katmanlarında oluşan pozitif yüklere , alt katmanlarda bulunan negatif yüklerin bir araya gelerek oluşturduğu enerji transferine verilen addır ve yer yüzü ile bulut arasında bulunan elektrik yüklerinin hızlı deşarj olması , yıldırım oluşumuna sebep olur . Yer yüzü ve bulut arasında bulunan çok yüksek gerilimli elektriğin boşalması durumuna yıldırım adı verilir . Buluttaki buz kristali adı verilen cisimlerin birbirine sürterek elektrik oluşturduğu ve bu sebepten de yıldırım meydana geldiği bilimsel olarak açıklanmış bir durumdur . Bulut ve yer arasında oluşmuş olan potansiyel farkın artması ve yüksek oranda bir değere ulaşması durumunda , bulunan havanın iletken olmaması sebebi ile havada iletken bir kanal oluşur ve buna istinaden gök yüzünde oluşan yıldırım yer yüzüne düşer . Şimşek ve yıldırımın aynı anlamı taşıdığı bilinmektedir fakat farklı anlamlar taşımaktadır . Bulutlar arasında gelişen ve yer yüzüne düşmeyen olaya şimşek , yalnız bulutlar arasında kalmayıp , toprak ve gök yüzü arasında oluşan etkileşime yıldırım adı verilir . Yıldırımın hızı yaklaşık olarak 1000 km’ dir . Yıldırımın yer yüzüne düşmesi sonucunda aniden gerçekleşen ısılar meydana gelir ve buna bağlı olarak hortum ya da hortumlar oluşabilmektedir . Oluşan yıldırımın sıcaklığı , yaklaşık olarak 1500 derece’ dir ve havanın 15000 dereceye kadar ısınmasına sebep olabilmektedir . Böylelikle yıldırım , bir çok yıkıcı ve yanıcı olayı doğurmaktadır . Yıldırım hakkında ortaya atılan ve araştırmaya başlanılan ilk teoriler 17 . yy. ‘ da geliştiği söz konusudur . İlk teoriyi Descartes adında uzman bir bilim adamı ortaya atmıştır ve ilk araştırmalar ortaya atılan bu teorinin üzerine gelişmiştir .

Kalem

Kalem , daha çok yazı yazmakta ve türlerine göre değişgenlik gösteren kalemler resim çizmekte kullanılan uzun ve ince bir çubuk şeklindeki araçtır . İlk olarak üretilen kalem kurşun kalemdir . Büyük bir çoğunluğu ahşaptan oluşan kurşun kalemin içi ise grafit ile oludur . Yazmasını sağlayan madde grafit olsa da bunu çehreleyen ahşap yazı yazmada veya resim çizmekte kolaylık tanımaktadır . Sadece ahşapla çehrelenmiş kurşun kalemler olmadığı gibi metal veya plastikle kaplı olarak bilinen kurşun kalemlerde vardır . Fakat en bilindik tipi ahşapla çevrili olan ve içi yazmayı ya da çizmeyi sağlayan grafitle doludur . Kurşun kaleme en yakın örnek olarak gösterilen ise uçlu kalemdir . Uçlu kalem mekanik bir kalemdir . Tepesinden bastıkça karbondan üretilen uçları kalemin ucuna çıkartan ve yazmayı ya da çizmeyi gerçekleştirebileceğiniz kalemlerden biridir . Çek Cumhuriyeti ‘ndeki bir firma tarafından üretilmeye başlanan uçlu kalemler kurşun kalemin en pratik halini gözler önüne sermektedir . Kullanımlara göre bu kalemlerin uçlarına verilen çaplar değişmektedir . 0.5 , 0.7 ve 0.9 olarak bilinen en keskin örnekleridir . Tükenmez kalem ise içindeki borucuğun mürekkeple dolu olması özelliğiyle bilinmektedir . Borucuğun içindeki mürekkep tükenmez kalemin ucundaki metal bilye tarafından kağıda aktarılarak yazı yazıla bilir veya çizilebilir . Tükenmez kaleme verilen ‘tükenmez ‘ ismi ise mürekkebin kağıda temas ettiğinde kurşun kalemin silgi ile silindiği gibi silinemediğinden dolayıdır . Tükenmez kaleme neden bu ismin verildiğininde diğer bir cevabı bu kalem ile 2 – 3 kilo metre uzunluğunda bir çizgi çizilebilmesidir . Tükenmez kalem ise 1888 yılında Amerika ‘lı bir denizci tarafından icat edilmiştir ve patenti alınmıştır .

Telefon

Telefon , birbirinin arasında mesafeler bulunan insanların birbiriyle iletişime geçmesini ve bilgi alışverişini gerçekleşmesini sağlayan ses alıp verme aygıtına verilen isimdir . Telefon , ses dalgalarının karşı tarafın duyabilmesi ve karşı tarafında ses dalgalarının diğer bireye ulaşmasını sağlar . Telefon kelimesinin anlamı eski Yunanca ‘ya dayanmaktadır . Telos kelimesi Yunanca ‘da uzak kelimesini simgelemektedir ve Phone kelimesi ise ses kelimesini ifade etmektedir . Bu iki kelimenin oluşumundan türeyen sözcük ise hepimizin bildiği gibi Telephone yani telefondur . Telefonun ilk icadı tarihte Alexande Graham Bell ve Charles Sumner Tainter tarafından gerçekleştirilmiştir . O dönemde ise adını radyofon koymuşlardır . İki bilim adamı başarılı icatlarıyla ilk deneyimlerini 15 Şubat 1880 günü gerçekleştirmişlerdir . 1880 yılından günümüze kadar uzanan telefon icadı tarihte bir çok şekili alsa da şu anda bir çok bireyin cebini dolduran bir icattır . Telefon ilk etapta telgraf tellerine benzer bir sistemde iki insanın iletişim kurabileceği şekilde ayarlanmıştır . 1880 yılından beri kullanılan telefon tarihin önemli olaylarında büyük ölçüde kolaylık sağlayan bir unsurdur . Gittikçe geliştirilen ve kullanılması daha kolay hale getirilen telefon hala Dünya ‘da ki en kolay haberleşme aygıtıdır . Tarihte elde edilmesi ve kullanılması her insana nasip olmayan telefon buluşu şimdilerde 7 ‘den 70 ‘ e bir çok insanın elinde veya cebindedir . Günümüz teknolojisiyle bir çok fonksiyon eklenen telefon icadı bulunan bilgisayarla pekiştirilmiş bir biçimde hayatımızın içinde de diyebiliriz . Cebimizdeki telefonlar ne kadar haberleşmemizi sağlasa da aslında bir çok uygulamaya da sahiptir . Tarihle bağdaştırıldığında hem telgraf çeken hemde ses dalgalarıyla iletişime geçmemizi sağlayan bir cihaz haliine gelmiştir .

Gizli E-Posta Nasıl Gönderilir?

Gizli E-Posta Nasıl Gönderilir?

Son dönemlerde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biri de cihazlar üzerinden gizli e-postaların nasıl gönderilebileceği konusudur. Birkaç basit adım sayesinde gerçekleştirilebilen bir uygulama sayesinde kullanıcılar bu sorundan kurtulabilmektedir. Gizli e-postaların gönderilmesi özellikle de gönderen kullanıcıların bilgilerinin güvenliği açısından önem taşımakta ve bu nedenle birçok kullanıcı e-postalarının görünmemesi amacıyla çeşitli yöntemler denemiş ve birçoğunda başarılı olamamıştır.

Özellikle son dönemlerde bu sorunun çözümünde bazı yöntemler gerçekleştirilmiştir. Fakat bazılarının karmaşık bir uygulamaya sahip olduğundan birçok kullanıcı bu yöntemleri uygulamakta oldukça zorluk çekmiştir. Yine son dönemlerde gizli e-postaların gönderilmesine olanak tanıyan çok kullanışlı ve uygulanmasının da oldukça kolay olduğu bir yöntem gittikçe popüler olmakta ve taşıdığı özellikleri sayesinde kullanıcıların gizli e-posta gönderimi konusunda zorluk çekmesini ortadan kaldırmaktadır. Peki nedir bu uygulama? Bu uygulamanın adı ”Guerillamail” uygulamasıdır.

 

”Guerillamail” Uygulaması Nedir?

Bu uygulama bir tür yazılım sistemidir. Kullanımı son derece kolay ve eğlencelidir. Bu uygulama sayesinde gizlemek istediğiniz e-postalarınızı gizleyebilir ve karşı kullanıcıların e-postalarınızın tüm detaylarını görmesinin önüne geçebilirsiniz. Bu servis sayesinde özellikle de anonim e-postaları kolayca gönderebilir ve gizli kalmasını sağlayabilirsiniz.

Öncelikle bu uygulama sayesinde ”compose” kısmını kullanabilir ve bu sayede tercih ettiğiniz e-postalarınızı anında yazabilir ve dilediğiniz herhangi bir yere anında gönderebilirsiniz. Bu uygulamanın bir özelliği ise gerçekleştirilen e-postaların 1 saat sonrasında etkisini kaybetmesidir. Bu nedenle bu uygulama üzerinden size gönderilen tüm e-postaları hemen kontrol edebilir ve sistem otomatikmen kapanmadan hemen öncesinde kontrollerinizi tamamlayabilirsiniz.

 

VENEDİK

Venedik ,İtalya’nın kuzey doğusunda 118 adadan oluşan ve bu adaların arasında ki kanallar ,köprüler ile birbirine bağlanan romantik şehir.San marco meydanı en ünlü meydandır ve mimarisi insanı büyüleyecek kadar güzeldir. Masalara ve efsanelere konu olan Venedik ilginç bir şekilde insanı cezbeder ,şık restoranlar,gondol gezileri ,kanallar ve festivalleri dünyanın bir çok yerinden herkesimden ve her yaştan turistleri çekmektedir.Venedik adeta turizm şehri olmuştur şehrin nüfus oranı her geçen yıl azalmakta olup yerliler evlerini otel yada pansiyon olarak kiralamaktadır.Nüfus oranı düşse de dünyada en çok ziyaretçi akınına uğrayan yerlerden olması sebebi ile her daim kalabalık olarak bulabilirsiniz.Gezerken insanı büyüleyen masal şehri aslında sürekli olarak yaşanabilecek bir şehir değildir ,havası çok nemli olduğu için yaz sıcağında insanı yapış yapış bırakabilir,sonbaharda gidilmesi daha uygun olacaktır.Kasım aylarında çok fazla yağmur alan Venedik düz bir alan ve dar sokaklara sahip olduğu için su seviyesinde yükselmeler,30-40 cm olmakta sonbaharda gezerken tedbirli davranmakta fayda olacaktır.İtalya’nın adalar şehri Venedik her sene yaklaşık 15- 20 milyon turist ağırlamaktadır,bu tarihi şehirde bir yerden bir yere giderken biraz zorlanılabilir,zira taksilerin ve motosikletlerin yasak olması ancak deniz yolu ,tren yada yürüyerek ulaşım uygulanmaktadır.Labirent gibi daracık sokakları,güzel mimarisi ile gezip görülmesi gereken mutlak düşler şehri ayrıca fotoğraf çekimi için oldukça güzel karelerin yakalanabileceği tarihi ve mistik bir şehir.İtalya’nın yüzde seksen turistini ağırlayan Venedik İtalya’nın en pahalı şehri olarak da bilinir çok fazla turist ağıladığı için fiyatlarda pek fazla pazarlığa gitmezle tabi uygun olan yerleri vardır ama geneli pahalı bir şehirdir.Gezmek için gidildiğinde insana sanki masallarda yaşıyormuş hissi veren Venedik pahalı ama İtalya’nın en güzel ve en tarihi şehridir.Yaklaşık 800 yıldır geleneksel olan festivalleri ocak ayı sonlarında başlayıp şubat ayının ortalarına kadar devam ederek yaz kış kalbalık bir şehir olmaktadır .

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM

Saygı ,sevgi , paylaşma , iş bölümü , sorumluluk , sosyal çevre oluşturma açısından çocuğu geleceğe hazırlayan en güvenli ortamdır. Bilindiği gibi, 3 ile 6 yaş arası, çocukta pek çok değişmenin yaşandığı yıllardır. Normal gelişim gösteren bir çocuk, 6 yaş civarında birçok motor becerileri kazanmış, çeşitli fiziksel becerilerini kullanmaya başlamıştır. Bilişsel gelişim açısından ise, fiziksel ve sosyal çevresi ile ilgili yoğun bir bilgi birikimi oluşturmaya ve çevresinde gelişen olayları anlamaya başlamıştır. Buna karşın, okul öncesi yılları çocuğun soyut düşünme yetisinin henüz tam şekillenmediği ve bu nedenle yapılan tüm etkinliklerin somut bir biçimde çocuğun yaparak ve deneyerek öğrenmeyi gerçekleştirdiği yıllardır. Düşünüldüğünde, okul öncesi yılları çocuğun arkadaşları ve öğretmeni ile birebir olarak kuracağı iletişime dayalı konuşma ve dinleme becerilerini geliştirici etkinliklerin ağır bastığı yıllar olmalıdır.

 

Çocukta zeka gelişiminin %80’lik kısmı 7 yaşına kadar tamamlanır ve öğrenme becerisi bu yaşta gelişir. Çocuğun grup içine katılması, sağlıklı ilişkiler kurması, kültürel değerlerine sahip çıkması, sosyalleşmesi gibi olgular bu yaşta gelişir. Bu dönemdeki sapma ve olumsuzluklar çocuğun bütün yaşamını olumsuz yönde etkiler. Farklı kültür ortamlarından ve ailelerden gelen çocuklar ortak bir yetişme ortamına okul öncesi eğitim kurumlarında ulaşır. Çocuk kendine güven duygusunu bu kurumlarda kazanmaya başlar. Dilini doğru, yanlışsız ve güzel konuşma özelliğini bu yaşta öğrenir. Toplumu, çevreyi, evreni ve insan davranışlarını tanımaya başlar. Nesneleri, eşya ve varlıkları, temel bir takım becerileri, davranışları, olumlulukları ve olumsuzlukları öğrenmeye başlama yaşı 4-6 yaşları arasındadır. Aile içi desteğin tek başına yetmediği, çocuğun kendi yaşıtlarıyla birlikte olabileceği, bedensel ve zihinsel gelişmelerini sağlıklı biçimde sürdürebilecekleri bir ortam olduğu için okul öncesi eğitim zorunlu ve gereklidir. Türkiye genelinde ortalama okul öncesi okullaşma oranı %15 tir. Bu son derece çarpıcı bir orandır. Diğer Ülkelerle karşılaştırıldığı zaman durum daha net olarak anlaşılmaktadır. Avrupa’daki bir çok ülkede bu oran %100’dür. Okulöncesi eğitiminin desteklenmesi için sonuç olarak şunları söyleyebiliriz: Aile ve eğitimci işbirliği ile gerçekleşen okulöncesi eğitim; çocuğun daha yaratıcı, ileriyi görebilen, yeni ürünler yaratabilen ve çevresini kendi amaçları için yönlendirebilen özerk bir birey olarak yetişmesine katkı sağlayacaktır.