renkli gömlek modelleri

Gömlekler her zaman için sezon trendleri arasında bulunmalarıyla birlikte şık kombinler oluşturabilmeyi de beraberinde getiriyor. Yeni sezonda gömlek konusunda şık olduğu kadar farklı tercih yapmak isteyenler için son derece ideal olacaklardır. Renkli gömlek modelleriyle fark yaratıcı bir stil ortaya koyabilirsiniz.
Erkekler için Renkli Gömlek Modelleri
Erkekler için düz ve moda renkli tasarımlar ilginin en yoğun olduğu gömlekler olmakla birlikte iki farklı renge sahip olan gömlekler de tasarımlarıyla ilgi çekici gözüküyorlar. Erkek renkli gömleklerde ayrıca çizgili ve kareli desenlere sahip olan modeller de bulunuyor. Ten renginizle uyumlu olarak seçeceğiniz renklerle oluşturacağınız stil oldukça klas ve sportif olacaktır.
Bayanlar için Renkli Gömlek Modelleri
Bayanlar için tasarlanan renkli gömleklerde sezonun en trend modellerinin baş sırasında ekoseli gömlekler Travesti yer alıyor. Ekoseli gömleklerde özellikle mavi, kırmızı ve fuşya renkleri ön planda yer alıyor.
Bayanlar için satışa sunulmakta olan renkli gömleklerde bağcıklı modeller de bayanların ilgisini çekiyor. Oldukça dikkat çekici düz renklere sahip olan bağcıklı gömlekler farklı tarz arayanlar için son derece idealler.
Renkli gömleklerde daha spor ve rahat aynı zamanda da göz alıcı bir görünüm isteyen bayanlar, yakasız modelleri tercih edebilme şansına sahipler. Boyun kısmından başlayarak düğmelerin bulunduğu kısmı da alarak aşağıya kadar uzanan farklı renk tonuyla beraber yakasız gömleklerde metal düğme detayları da ön plana çıkan bir diğer detay oluyor.

Doğtaş yatak odası takımları

Yatak odası bütün insanlar için önemli bir alandır. Bunun için her konuda önem teşkil eder. Sizin de yatak odanız size artık çok sıkıcı ve sizi mutsuz ediyorsa artık değiştirmeniz gerekiyor demektir. Son zamanlarda çok şık ve güzel tasarımlar sizin için hazırlanmış modellerdedir. Özellikle de Doğtaş yatak odası takımları herkes tarafından kullanışlı bir seri olmuştur. Her şeyiyle uğraşılmış yatak odası takımlarından sizin için de en iyisini bulmak hiç de zor değildir.
Monotonluktan kurtulma zamanı
Evlenmeyi düşünen çiftlerin yaşadıkları sıkıntılardan birisi de evlerinin dekorasyonudur. Özellikle evlenmeden önce alınması gereken en önemli yatak odası takımları için Doğtaş doğru tercih olabiliri. Çünkü hem dolapları hem de yataklarıyla kaliteyi yakalayan bu isim istediğiniz rahatlığı sizin için hazırlamıştır. Bunun yanı sıra insanların bütün günün yorgunluğunu atmak için dinleneceği bu yatak odası ruhsal olarak da etkilemelidir. Desenleri ve modelleriyle kendi zevkinize uygun takımları alarak mutlu bir hayat sürdürebilirsiniz.
Yatak odası çok önemli
Herkesin geceleri dinleneceği bir yatağı ya da yatak odası vardır. Bunun için kendimiz için bize iyi gelen mobilyaları seçmek isteriz. En iyi tercihler için sizin de Doğtaş mobilyanın yeni sezon koleksiyonlarını görmeniz gerekebilir. Yatak odası dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de tabi ki alacağımız eşyaların bizim için faydasıdır. Özellikle yatak odasında en çok yer kaplayan gardıropların da kullanım açısından özenle seçilmesidir. Artık çok pratik ve kullanışlı dolaplar olduğu için hiç zorlanmazsınız. Mesela hem çekmece hem de askı dolabının bir arada bulunduğu büyük bir dolap aradığınızı kolayca bulmanıza yardımcı olacaktır.

Düğün Saçı Modeli Nasıl Olmalıdır

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte düğün sezonu da açıldı. Peki gelin saçı modeline karar verdiniz mi? Bu yazımızda gelin adaylarının en çok zorlandıkları konu olan gelin saç modellerinden bahsedeceğiz. Düğün saçı modelleri, gelinlik tercihine göre değişir. Gelin adaylarının bir türlü karar veremedikleri saç modelleri kataloglarda fazlasıyla mevcut. Eğer gelinlik modeline karar verdiyseniz, gelin saçı modeli de sizi fazla yormayacaktır. Abartılı bir saç istemeyenlerden iseniz, kuaförünüzün yardımı ile yüzünüze uygun ve yakışan bir model ile oldukça hoş bir gelin olabilirsiniz. En şık düğün saçı modelleri sizi hem zarif, hem de muhteşem gösterir. Bu yüzden tercih ettiğiniz gelinlik modeline uygun saçı tercih etmelisiniz. Örnek verecek olursak eğer; düğününde straplez ve sade gelinlik tercih eden gelinler, saçlarında yandan dağınık topuz ile oldukça şık görünürler. Askılı ve sade yakalı gelinlikler de, yandan toplanmış ve perçemli saç modeli ile zarif bir gelin olabilirsiniz. Gelinlik seçimini taş detaylı ve kabarık modellerden yana kullanan gelin adayları, tepeden topuz saç modelini tercih edebilirler. Ayrıca bu model yüzünüzü de ön plana çıkaracaktır. Kaküllü topuz modeli ve abartılı olmayan bir gelinlik seçimi ile oldukça mütevazi görünebilirsiniz. Ayrıca bu modeli tercih edecek iseniz, fazla aksesuar kullanmamalısınız. En tarz düğün saçı modelleri tercih ettiğiniz gelinlik kadar mekan ile de uyumlu olmalıdır. Eğer, bir kır düğünü yapacaksanız maşalı yada dağınık topuz modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer, kapalı ortamda yada bir salon düğünü yapmaya karar verdiyseniz de sade saç modeli yada tepeden topuz modelini tercih edebilirsiniz. Böylece oldukça şık, tarz ve harika bir görünüm kazanabilirsiniz

Ahtapot

Eski Yunancada sekiz ayak adını taşıyan , mürekkep balıkları arasına giren , dokunaçlı bir su hayvanı olarak bilinmektedir . En küçüğü 2 ile 3 santim arasında , en büyüğü ise 10 metreye kadar ulaşan boyutlara sahip bir deniz hayvanıdır . Tüm deniz türlerinde yaşamakta olan bu deniz hayvanının 50 farklı türü kayıtlara ulaşmıştır . Dokusu oldukça yumuşak olan bu hayvan kafadan bacaklılar grubuna girmektedir . Solunum ihtiyaçlarını , manto bölmesindeki solungaçları yardımıyla yapmaktadırlar . Omurga ve kabukları bulunmayan hayvanlardır . Kafalarında bulunan oldukça büyük ve gelişmiş 1 çift gözleri bulunmaktadır . Kafalarının etrafından uzanan kol sayısı 8 adettir . Her bir kolda , yapışıcı özelliğe sahip 2 sıra vantuz mevcuttur . Aynı zamanda vücudunda bulunan 8 koldan 1 tanesi değişikliğe uğrayarak cinsel organ görevi görmektedir . Gözleri ve beyinleri en iyi oranda gelişen hayvanlar kategorisine girerler . Derin ve ılık sularda yaşayan bu hayvanlar , insanlardan ve saldırgan balık türlerinden korkup kaçmaktadır . Bu sebepten kayalıklar ve yarıklar arasında yaşamlarını sürdürmektedir . Korkunç hayvan olarak ün salmış bu deniz hayvanı , aslında tam aksine korkak bir canlıdır . Olağan üstü bir şekilde renk değiştirme gibi bir özelliği olması sebebi ile , istediği her renge bürünebilir . Bu sebepten her türlü durumda ve her türlü canlıdan istediği an saklanabilir ve gizlenebilir . Ahtapotların sahip olduğu bu özelliklerinden dolayı , onlara deniz bukalemunları adı da konmuştur . İstedikleri renge bir saniye içerisinde bürünebilmektedirler . Tehlikeli bir durum hissettikleri anda mürekkep fışkırtma özellikleri ile savunmaya geçerler . En büyük ve en önemli özelliği , yapısı gereği 3 adet kalbinin bulunmasıdır .

Zehirlenmek

Vücutta toksin oranının artması sebebi ile oluşan bir rahatsızlıktır . Kusma neticesinde rahatlama sağlansa da , zehirlenildiğini hissedildiği an derhal bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır . Zehirlenme belirtilerinde halsizlik , baş ağrısı , kas ağrıları , ishal ve yüksek ateş gittikçe artarak insan vücudunu ve psikolojisini olumsuz yönde etkiler . Nabızda oluşan anormallikler ve yüksek ateş sonucu görülen halüsinasyonlar ile kişiyi şoka sokabilir . Geç olmadan müdahale edilmesi gerekmektedir . Bol bol sıvı tüketilmeli ve sıvı veren ilaçlar alınmalıdır . Zehirlenmek , kişinin fark etmesine sebep vermeden genelde uzun süren karın ve mide ağrıları sebebi ile de ortaya çıkabilir . Kişi bu durumu üşütme ile de karıştırabilir . Bazı durumlarda kullanılan antibiyotikler nedeni ile de zehirlenmeler meydana gelmektedir . Bu yüzden antibiyotik kullanımında çok dikkat edilmelidir . Hazır konserve kullanma durumunda bağırsakların kötü yönde etkilenmesine sebep olur ve bu gibi durumlar da zehirlenmeye yol açabilir . Zehirlenme durumu tüm vücudu ve vücut fonksiyonlarını etkileyebilir . Sadece gıda olarak değil , kimyasal maddelerle de zehirlenilir . Bazı temizlik malzemelerinin aşırı kokusuna maruz kalmak da kişide zehirlemeye yol açabilir ve bunlarla beraber solunum yollarında da hasarlara yol açabilir . Zehirli hayvanlar tarafından ısırılmak , gıda ve kozmetik zehirlenmelerine oranla daha kötü bir durumdur . Sinir sistemini felç edebilir ve kan akışını tersine döndürmeye yol açar . Zehirlenme ihtimalinizin olduğunu düşünüyor iseniz ve bu durumda pek bilgi sahibi değil iseniz sağlık bakanlığına ait 114 no’ lu telefonu arayarak yetkililerle görüşüp bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz . Gıda zehirlenmelerine ilk olarak yapacağınız uygulama bol sıvı tüketip zehri atabilmek için yoğurt yemektir. Hemen sonrasında bir doktora başvurmak gerekmektedir .

Çakmak

Çakmak diye adlandırdığımız ateş elde edilen ürün , kibrit bulunmadan evvel icadı gerçekleştirilen çelik bir alettir . Çakmak çakıldığında içinde bulunan çakmak taşından elde edilen kıvılcımla çakmağın içinde bulunan gaz temas ettiğinde ortaya çıkan ateş çakmağı özelleştiren özelliktir . İlkel zamanlarda çakıl taşı diye adlandırdığımız taşlarla ateşi elde eden insan zamanla aklını çalıştırıp çakmağı elde ettikten ve icat ettikten sonra ateş yakmayı daha kolay bir işlem haline getirmiştir . Çakıl taşlarıyla yanan ateşi bulmadan önce insanlar beslenmelerine de dikkat etmedikleri gibi karanlıkta bir hayat sürdürüyorlardı . Ateşin farkına vardıklarında çakıl taşlarına önem verdikleri gibi insan oğlunun ilkel hayatında bir ilerleme söz konusu olmuştu . Çakıl taşları sayesinde bir kıvılcımdan doğan ateş insanların yediği yemeklerin ısıtılıp yenmesinde katkıda bulunduğu gibi gün daha fazla uzuyordu , ateş sayesinde akşamı aydınlattıkları için . En ilkel zamanlardan günümüze kadar uzanan ateş , şimdi bir avucumuzun içinde ve kolayca üretilebilen bir elementtir . Çakmak adı verilen ve bir çok işimizde bize kolaylık sağlayan ateş gerektiğinde ısınmak amaçlı gerektiğinde beslenmek amaçlı ve gerektiğinde ise karaklıktan korkanlarımız için büyük bir nimet haline gelmiştir . Daha ilkel olarak gördüğümüz kibrit ise çakmaktan daha sonra geliştirilmiş bir yöntem olsa da hepimizin gözünde çakmak daha ileri görüşlü bir alettir . Çakmak , ilkel teknolojinin gelişiminde önemli adımlardan biridir . Çünkü çakmak sayesinde aydınlık bulundu ve bir çok icadın gelişiminde destekçi oldu . Çakmak bir çok bilim insanının projelerini taçlandıran aletlerden biri olduğu gibi tüm insanlık adına da önemli bir ilerleyişin anahtarını simgelemektedir . Yakın tarihimizde hepimizin ocağını ve sobasını yakan bir nimet olarakta nitelendirilebilir .

Kil Çamuru

Kil , doğada karşılacağımız ve çok ama çok fazla oranda bulunan bir çamur kürüdür . Saf kili elde etmek oldukça zordur . Kilin içerisinde bulunan maddelerin en çoğu kalker , silis , mika ve demir oksit minerallerinden oluşmaktadır . Genel olarak 0,002 mili metreden çok daha küçük tanelerden oluşan malzemeler kil olarak adlandırılmıştır . Kil , sarıya çalan bir renke sahip olan aynı zamanda kırmızımsı ve esmer renge sahip olduğu bilinmektedir . Bu özelliğin içine dahil olan bileşimler yanıcı madde özelleğine de sahiptir . Bir çok özelliğe sahip olduğu gibi aynı zamanda su emme özelliğine de sahiptir . Bu sebepten dolayı daima nemli bir yapıya sahiptir . Kili meydana getiren maddeleri söylemek gerekirse ; sulu aliminyun ve silikatlerdir . Çok fazla saf olduğu vakit kaolinit adını almaktadır . Ezilmiş kile yeterli miktarda su eklendiği zaman işlene bilme ve şekillene bilme özelliği kolaylaşır . İlkel zamanlarda icatı bulunan kil günümüzde kullanılan önemli malzemelerden birisidr . Bir çok süs veya kullanım amaçlı üretilen objelerin hep alt yapısında kil barındırmaktadır . Sofralarımızı dahi süsleyen bir çok lezzetin baş mimarisi haline gelen kilden üretilen güveçler , kilin içerisindeki maddelerden ve doğal minerallerden dolayı ayrı bi lezzet ayrı bir tat vermektedir . Sadece gıda yani lezzet olarak adından söz ettirmeyen kil aynı zamanda bir çok cilt hastalığına ve cilt kusurlarını örtmekte de baş rol oynayan unsurların en başında gelmektedir . Doğadan elde edildiği için bir çok doğal minerale sahip olan kil insan cildindeki kusurları örtmekte kullanılan bir faktördür . Barındırdığı mineraller ciltte ki kusurlara ve yıpranmalara iyi gelmektedir .

Radyo

Radyo , birinci dünya savaşı başlamadan 12 yıl önce yani 1902 yılında İtalyan mucit Guglielmo Marconi tarafından uzun uğraşlar sonucu elde edilmiş bir buluştur . Kablosuz bir şekilde hiçbir düzenek olmadak bir yerden diğerlerine mesaj gönderebilmeyi farketti . Bu farkındalık sayesinde çoğumuzun kulak verdiği radyo bulunmuş oldu . Guglielmo Marconi , radar diye adlandırdığımız buluşun mucidi olan Hertz ‘in radarı üretmek için yapmış olduğu deneyleri de kullanarak bulunduğu noktadan tam olarak 9 metre uzağında bulunan bir kapı zilini çalmayı başarabiliyordu . Bu eylemi gerçekleştirmek için ise herhangi bir kablo içeren düzenek veya kablo kullanmaya ihtiyaç duymuyordu . Bu durumları gerçekleştirme adına yani kullanmış olduğu yönteme verdiği bi isim vardı ve bu isim ise elektromanyetikti . Elektromanyetik olarak adlandırdığı bu yöntemle radyo dışında birkaç buluşa daha imza atan Guglielmo Marconi ‘nin en büyük icadı radyo olmuştur . 1902 yılında Guglielmo Marconi tarafından icat edilen radyo yüz yılı aşkın süredir Dünya üzerinde kullanılmaktadır . Aslında bu buluşu ile bir çok meslek türetmiş oldu . Günümüzde radyo şov amaçlı veya haberleşmek veya duyuru amaçlı da kullanıkmaktadır . Bu sayede bir çok spiker veya radyo dj ‘yi ortaya çıkmıştır . Aslına bakılırsa büyük bir akım başlatmıştır ve bu sebepten dolayı tarihte tebrik edilmesi gereken insanlardan birisidir . Bir çok insanın hayal gücünün gelişimini de büyük ölçüde destekleyen bir buluştur . Televizyon icadı gerçekleşmeden evvel insanların en büyük eğlencesi haline gelmiş olan radyolar bir çok insanın evinde bulunduğu zaman bir ayrıcalık olarakda görülebilen bir icattır . Tabi ilk üretildiği boyutlarda değildir . Şimdilerde cebimizde taşıdığımız cep telefonlarının içinde dahi bir fonksiyon olarak bulunmaktadır .

Gizli E-Posta Nasıl Gönderilir?

Gizli E-Posta Nasıl Gönderilir?

Son dönemlerde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biri de cihazlar üzerinden gizli e-postaların nasıl gönderilebileceği konusudur. Birkaç basit adım sayesinde gerçekleştirilebilen bir uygulama sayesinde kullanıcılar bu sorundan kurtulabilmektedir. Gizli e-postaların gönderilmesi özellikle de gönderen kullanıcıların bilgilerinin güvenliği açısından önem taşımakta ve bu nedenle birçok kullanıcı e-postalarının görünmemesi amacıyla çeşitli yöntemler denemiş ve birçoğunda başarılı olamamıştır.

Özellikle son dönemlerde bu sorunun çözümünde bazı yöntemler gerçekleştirilmiştir. Fakat bazılarının karmaşık bir uygulamaya sahip olduğundan birçok kullanıcı bu yöntemleri uygulamakta oldukça zorluk çekmiştir. Yine son dönemlerde gizli e-postaların gönderilmesine olanak tanıyan çok kullanışlı ve uygulanmasının da oldukça kolay olduğu bir yöntem gittikçe popüler olmakta ve taşıdığı özellikleri sayesinde kullanıcıların gizli e-posta gönderimi konusunda zorluk çekmesini ortadan kaldırmaktadır. Peki nedir bu uygulama? Bu uygulamanın adı ”Guerillamail” uygulamasıdır.

 

”Guerillamail” Uygulaması Nedir?

Bu uygulama bir tür yazılım sistemidir. Kullanımı son derece kolay ve eğlencelidir. Bu uygulama sayesinde gizlemek istediğiniz e-postalarınızı gizleyebilir ve karşı kullanıcıların e-postalarınızın tüm detaylarını görmesinin önüne geçebilirsiniz. Bu servis sayesinde özellikle de anonim e-postaları kolayca gönderebilir ve gizli kalmasını sağlayabilirsiniz.

Öncelikle bu uygulama sayesinde ”compose” kısmını kullanabilir ve bu sayede tercih ettiğiniz e-postalarınızı anında yazabilir ve dilediğiniz herhangi bir yere anında gönderebilirsiniz. Bu uygulamanın bir özelliği ise gerçekleştirilen e-postaların 1 saat sonrasında etkisini kaybetmesidir. Bu nedenle bu uygulama üzerinden size gönderilen tüm e-postaları hemen kontrol edebilir ve sistem otomatikmen kapanmadan hemen öncesinde kontrollerinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Bir Erkeğin Sorunlu Olduğu Nasıl Anlaşılır

Bir Erkeğin Sorunlu Olduğu Nasıl Anlaşılır

Karşımızdaki erkeğin sorunlu olduğunu anladığımız anda en kısa zamanda onunla yollarımızı ayırmak, kendimize yapacağımız en büyük iyiliklerden biridir. Tabii başta karşımızdaki erkeğin problemli olduğunu fark etmemiz gerekmektedir.

Hayatınız boyunca pişmanlık yaşayıp keşke dememek için bir erkeğin sorunlu veya sorunsuz olduğunu çok iyi gözlemlememiz gerekmektedir. Her biçimde gözlem yapmak bizim elindedir. Bu konuda kararlı ve duyarlı olmak önemlidir. Çünkü birey olarak kendimize olan saygının esası hayatımıza alacağımız insanları sorgulamaktır. Bir erkeğin sorunlu olduğu nasıl anlaşılır, yazımızda bunu anlamanın yollarından bahsedeceğiz.

Yaşamınıza bir erkeği almadan önce iyi tanıyıp karakter özelliklerini iyi bilmemiz sizin açımızdan faydalı olacaktır. Çünkü değişken ruh hali içinde olan erkekler kadınların canını yakarlar. Kadınlar nettir bu yüzden kendileri gibi net erkekleri yanlarında isterler. Yalan söyleyen ve her fırsatta bunun arkasına sığınan erkeklere güven duyulmamalıdır. Bunun yanında sürekli alkol alan ve çeşitli bağımlılık yapan maddeleri kullanan erkeklerin ruhsal anlamda sorunları var demektir.

Herhangi bir konuda hata yapmış olmaya ya da başka birinin, özellikle de sizin, herhangi bir konuyu ondan iyi bilmenize tahammül edemeyen erkeklerden de bir an önce uzaklaşmak yerinde bir karar olacaktır. Yaptıkları yanlışlar için hiçbir şekilde özür dilemeyen erkeklerden de uzaklaşmanız gerekmektedir. Bu tarz davranışlarda, erkeğin sorunlu olduğunun belirtisi olabilir.

Kötü durumda olan canlılara iyi davranmıyorsa, onlara yardım ve şefkatle yaklaşmıyorsa bu da o erkeğin sorunlu olduğunu gösterir. Karşınızdaki erkeği tanımanın en iyi yollarından biri de, ona yararı olmayacak canlılara nasıl davrandığına bakmak olacaktır. Sorunlu erkekler yolda karşılaştıkları kimsesizleri, engelli insanları ve sokak hayvanlarını sinir bozucu görüp onlarla dalga bile geçerler. Bu da gösterir ki empati ve merhamet duygusu olmayan bir insan sorunludur.

Ayrıca bir diğer önemli husus ise erkeğin anne ve babasına karşı saygılı ve merhametli olup olmadığına bakmanızdır. Anne ve babasına merhamet duymayan erkekten hayır çıkmaz.