Straplez Bikini modelleri

Straplez Bikini Modelleri
Sıcak havaların başladığı şu günlerde, insanlar tüm yılın yorgunluğunu atmak adına deniz, kum ve güneşin hayallerinin kurmaya başladılar. Ancak iş bikini veya mayo seçmeye geldiğinde bazen doğru tercihler yapamamaktayız. Her bayanın bir vücut tipi vardır ve buna göre bikini ya da mayo seçmemiz bizlere daha güzel bir görünmemize neden olur. Genel olarak düzgün fiziğe sahip bayanlar tercihini bikiniden yana kullanırlar ve her beğendiği modeli seçer.
Daha güzel ve daha şık bir görünüm
Günlük yaşamda insanlar, özellikle de bayanlar kusurlu gördüğü bölgeyi örterek güzelliklerini ise daha çok göstererek uyum yakalamaya çalışırlar. Bikini ve mayoda da bu anlayış hâkimdir. Bayanlar vücut tipine göre bikini ya da mayo model seçip güzelliklerine güzellik katmak isterler. Vücut tipine ve ölçülerine güvenen bir bayan straplez mayo modelleri bile deneyebilir.
Güneş izi olmadan romantik görünüm
Güneş izini sevmiyorsanız straplez bikini ve mayo modellerini tercih etmelisiniz. Bu noktada küçük göğüslü bayanlar da bu modeli, tercih edebilirler. Daha sevimli ve romantik bir görünüm sağlarlar.
Armut tipi vücuda sahip bayanlar için de gözde durumdadır. Hatta fırfırlı ya da büstiyer şeklinde straplez bikini modellerini de denemelisiniz. Bu sene çok renkli Travesti istanbul modeller söz konusu ve straplez modellerde bu rengârenk durum hâkim ve işlemelere de yer verilmiş durumda, fakat önemli olan doğru modeli ve doğru rengi yakalayabilmektir.

Saç

Saç , ham maddesi keratin olan ve uzmanların dile getirmiş olduğu gibi 8 katmandan oluşan , insan bedeninin en çabuk uzayan kılıdır ve aynı zamanda insan bedeninin baş kısmını tabiri caiz ise süslendiren bir unsurdur . Her saç teli birbirinden bağımsız olarak farklı renkler barındırmaktadır . Fakat bunu gözle seçmek oldukça zordur . Saçın orijinal olarak nitelendirebileceğimiz şekli ile tam olarak 3 renge aittir . Bu renkler sarı , mavi ve kırmızı olmak üzere 3 çeşide ayrılır . Fakat bu renkleri çıplak gözle görmek pek mümkün değildir . Saç rengi açılmaya başladığında , açıldığı renk mavi olur fakat yine aynı şekilde bu değişimi çıplak gözle görmek pek mümkün değildir . Yeni doğan bebeklerin baş kısmında uzayan kıllar aslına bakılırsa saç değildir , bir çok insanın bilmediği bir seçenek yani keratindir . Daha sonra ki evrelerde keratin dökülerek yerini uzayan saçlara bırakır . Hamile bayanlarda doğumdan sonra saç dökülmesi ve saç yapısının değişmesi görülür . Bu tamamen karnında taşıdığı cenine kendi vücudundan verdiği demir vitaminlerinden dolayı kaynaklanan durumdur .Bebek doğduktan sonra anne vücudunda demir eksikliği olduğu için bu değişim söz konusudur . Saç tamamen doğal şekillerle uzamakta olan bir kıl türüdür . Saçın içinde beslemiş olduğu mevcut pulcuklar vardır . Doğal olan saçlara iyi bir görünüm vermek için daha çok kadınlar olmak üzere erkeklerde buna dahil şekil verme yöntemleri uygulamaktadırlar . Saçlara verilen şekiller medeniyetler boyunca değişkenlik gösteren bir eylemdir . Günümüz çağında kadınlar için söylemek gerekirse saça şekil verme olayında bir çok seçenekleri bulunmaktadır . Zaman ilerledikçe görülen saç şekilleri de değişkenlik göstermektedir .

Zehirlenmek

Vücutta toksin oranının artması sebebi ile oluşan bir rahatsızlıktır . Kusma neticesinde rahatlama sağlansa da , zehirlenildiğini hissedildiği an derhal bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır . Zehirlenme belirtilerinde halsizlik , baş ağrısı , kas ağrıları , ishal ve yüksek ateş gittikçe artarak insan vücudunu ve psikolojisini olumsuz yönde etkiler . Nabızda oluşan anormallikler ve yüksek ateş sonucu görülen halüsinasyonlar ile kişiyi şoka sokabilir . Geç olmadan müdahale edilmesi gerekmektedir . Bol bol sıvı tüketilmeli ve sıvı veren ilaçlar alınmalıdır . Zehirlenmek , kişinin fark etmesine sebep vermeden genelde uzun süren karın ve mide ağrıları sebebi ile de ortaya çıkabilir . Kişi bu durumu üşütme ile de karıştırabilir . Bazı durumlarda kullanılan antibiyotikler nedeni ile de zehirlenmeler meydana gelmektedir . Bu yüzden antibiyotik kullanımında çok dikkat edilmelidir . Hazır konserve kullanma durumunda bağırsakların kötü yönde etkilenmesine sebep olur ve bu gibi durumlar da zehirlenmeye yol açabilir . Zehirlenme durumu tüm vücudu ve vücut fonksiyonlarını etkileyebilir . Sadece gıda olarak değil , kimyasal maddelerle de zehirlenilir . Bazı temizlik malzemelerinin aşırı kokusuna maruz kalmak da kişide zehirlemeye yol açabilir ve bunlarla beraber solunum yollarında da hasarlara yol açabilir . Zehirli hayvanlar tarafından ısırılmak , gıda ve kozmetik zehirlenmelerine oranla daha kötü bir durumdur . Sinir sistemini felç edebilir ve kan akışını tersine döndürmeye yol açar . Zehirlenme ihtimalinizin olduğunu düşünüyor iseniz ve bu durumda pek bilgi sahibi değil iseniz sağlık bakanlığına ait 114 no’ lu telefonu arayarak yetkililerle görüşüp bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz . Gıda zehirlenmelerine ilk olarak yapacağınız uygulama bol sıvı tüketip zehri atabilmek için yoğurt yemektir. Hemen sonrasında bir doktora başvurmak gerekmektedir .

Çakmak

Çakmak diye adlandırdığımız ateş elde edilen ürün , kibrit bulunmadan evvel icadı gerçekleştirilen çelik bir alettir . Çakmak çakıldığında içinde bulunan çakmak taşından elde edilen kıvılcımla çakmağın içinde bulunan gaz temas ettiğinde ortaya çıkan ateş çakmağı özelleştiren özelliktir . İlkel zamanlarda çakıl taşı diye adlandırdığımız taşlarla ateşi elde eden insan zamanla aklını çalıştırıp çakmağı elde ettikten ve icat ettikten sonra ateş yakmayı daha kolay bir işlem haline getirmiştir . Çakıl taşlarıyla yanan ateşi bulmadan önce insanlar beslenmelerine de dikkat etmedikleri gibi karanlıkta bir hayat sürdürüyorlardı . Ateşin farkına vardıklarında çakıl taşlarına önem verdikleri gibi insan oğlunun ilkel hayatında bir ilerleme söz konusu olmuştu . Çakıl taşları sayesinde bir kıvılcımdan doğan ateş insanların yediği yemeklerin ısıtılıp yenmesinde katkıda bulunduğu gibi gün daha fazla uzuyordu , ateş sayesinde akşamı aydınlattıkları için . En ilkel zamanlardan günümüze kadar uzanan ateş , şimdi bir avucumuzun içinde ve kolayca üretilebilen bir elementtir . Çakmak adı verilen ve bir çok işimizde bize kolaylık sağlayan ateş gerektiğinde ısınmak amaçlı gerektiğinde beslenmek amaçlı ve gerektiğinde ise karaklıktan korkanlarımız için büyük bir nimet haline gelmiştir . Daha ilkel olarak gördüğümüz kibrit ise çakmaktan daha sonra geliştirilmiş bir yöntem olsa da hepimizin gözünde çakmak daha ileri görüşlü bir alettir . Çakmak , ilkel teknolojinin gelişiminde önemli adımlardan biridir . Çünkü çakmak sayesinde aydınlık bulundu ve bir çok icadın gelişiminde destekçi oldu . Çakmak bir çok bilim insanının projelerini taçlandıran aletlerden biri olduğu gibi tüm insanlık adına da önemli bir ilerleyişin anahtarını simgelemektedir . Yakın tarihimizde hepimizin ocağını ve sobasını yakan bir nimet olarakta nitelendirilebilir .

Kil Çamuru

Kil , doğada karşılacağımız ve çok ama çok fazla oranda bulunan bir çamur kürüdür . Saf kili elde etmek oldukça zordur . Kilin içerisinde bulunan maddelerin en çoğu kalker , silis , mika ve demir oksit minerallerinden oluşmaktadır . Genel olarak 0,002 mili metreden çok daha küçük tanelerden oluşan malzemeler kil olarak adlandırılmıştır . Kil , sarıya çalan bir renke sahip olan aynı zamanda kırmızımsı ve esmer renge sahip olduğu bilinmektedir . Bu özelliğin içine dahil olan bileşimler yanıcı madde özelleğine de sahiptir . Bir çok özelliğe sahip olduğu gibi aynı zamanda su emme özelliğine de sahiptir . Bu sebepten dolayı daima nemli bir yapıya sahiptir . Kili meydana getiren maddeleri söylemek gerekirse ; sulu aliminyun ve silikatlerdir . Çok fazla saf olduğu vakit kaolinit adını almaktadır . Ezilmiş kile yeterli miktarda su eklendiği zaman işlene bilme ve şekillene bilme özelliği kolaylaşır . İlkel zamanlarda icatı bulunan kil günümüzde kullanılan önemli malzemelerden birisidr . Bir çok süs veya kullanım amaçlı üretilen objelerin hep alt yapısında kil barındırmaktadır . Sofralarımızı dahi süsleyen bir çok lezzetin baş mimarisi haline gelen kilden üretilen güveçler , kilin içerisindeki maddelerden ve doğal minerallerden dolayı ayrı bi lezzet ayrı bir tat vermektedir . Sadece gıda yani lezzet olarak adından söz ettirmeyen kil aynı zamanda bir çok cilt hastalığına ve cilt kusurlarını örtmekte de baş rol oynayan unsurların en başında gelmektedir . Doğadan elde edildiği için bir çok doğal minerale sahip olan kil insan cildindeki kusurları örtmekte kullanılan bir faktördür . Barındırdığı mineraller ciltte ki kusurlara ve yıpranmalara iyi gelmektedir .

Radyo

Radyo , birinci dünya savaşı başlamadan 12 yıl önce yani 1902 yılında İtalyan mucit Guglielmo Marconi tarafından uzun uğraşlar sonucu elde edilmiş bir buluştur . Kablosuz bir şekilde hiçbir düzenek olmadak bir yerden diğerlerine mesaj gönderebilmeyi farketti . Bu farkındalık sayesinde çoğumuzun kulak verdiği radyo bulunmuş oldu . Guglielmo Marconi , radar diye adlandırdığımız buluşun mucidi olan Hertz ‘in radarı üretmek için yapmış olduğu deneyleri de kullanarak bulunduğu noktadan tam olarak 9 metre uzağında bulunan bir kapı zilini çalmayı başarabiliyordu . Bu eylemi gerçekleştirmek için ise herhangi bir kablo içeren düzenek veya kablo kullanmaya ihtiyaç duymuyordu . Bu durumları gerçekleştirme adına yani kullanmış olduğu yönteme verdiği bi isim vardı ve bu isim ise elektromanyetikti . Elektromanyetik olarak adlandırdığı bu yöntemle radyo dışında birkaç buluşa daha imza atan Guglielmo Marconi ‘nin en büyük icadı radyo olmuştur . 1902 yılında Guglielmo Marconi tarafından icat edilen radyo yüz yılı aşkın süredir Dünya üzerinde kullanılmaktadır . Aslında bu buluşu ile bir çok meslek türetmiş oldu . Günümüzde radyo şov amaçlı veya haberleşmek veya duyuru amaçlı da kullanıkmaktadır . Bu sayede bir çok spiker veya radyo dj ‘yi ortaya çıkmıştır . Aslına bakılırsa büyük bir akım başlatmıştır ve bu sebepten dolayı tarihte tebrik edilmesi gereken insanlardan birisidir . Bir çok insanın hayal gücünün gelişimini de büyük ölçüde destekleyen bir buluştur . Televizyon icadı gerçekleşmeden evvel insanların en büyük eğlencesi haline gelmiş olan radyolar bir çok insanın evinde bulunduğu zaman bir ayrıcalık olarakda görülebilen bir icattır . Tabi ilk üretildiği boyutlarda değildir . Şimdilerde cebimizde taşıdığımız cep telefonlarının içinde dahi bir fonksiyon olarak bulunmaktadır .

Dünya ‘nın En Ünlü Saat Kuleleri

Dünyanın birçok şehrinde, o şehrin simgesi haline gelmiş olan birçok yapı vardır. Bu yapıların en önemlilerinden olan saat kuleleri, insanların büyük ilgisini ve hayranlıklarını kazanmaktadır. İşte, dünyanın en ünlü saat kuleleri;

Big Been Kulesi – İngiltere :  Londra’da Westminster sarayının yakınında bulunan bu ünlü saat kulesi, 1858 yılında inşa edilmiştir. Yüksekliği ise 96,3 metredir.

Spasskaya Kulesi – Rusya : Kremlin sarayının ana kulesi olan bu saat kulesi , 1941 ’de Rusya ‘da inşa edilmiştir.

Mekke kulesi – Suudi Arabistan : Mekke Royal Hotel saat kulesi olarakta bilinen bu saat kulesi tam 601 metre yüksekliğindeki yapısıyla dünyanın en yüksek ikinci binası durumunda bilinmektedir . Üzerindeki saat 43 metrelik bir çapa sahip .

Faisalabad Kulesi – Pakistan : 19. yüzyılda İngilizler’in sömürgesi altındayken inşa edilen saat kulesi , Pakistan ’da ayakta kalan en eski tarihi yapılardan biridir .

İzmir Saat Kulesi – Türkiye : İzmir’in Konak ilçe meydanında bulunan saat kulesi , 25 metre yüksekliğindedir . 1901 yılında II . Abdülhamid ’in tahta çıkışının 25 . yılının şerefine dair inşa edilmiştir . Kuledeki saat Alman imparatoru II . Wilhelm tarafındanda hediye edildiği söylenmektedir .

Dolmabahçe saat kulesi – Türkiye : Dolmabahçe Saltanat kapısı önünde bulunan saat kulesi tam olarak 1895 yılında tamamlanmıştır . 27 metre yüksekliğinde olan saat kulesi , yine II. Abdülhamid tarafından saray mimarı Sarkis Balyan ’a yaptırılmıştır. Günümüzde yerli ve yabancı olmak üzere bir çok turistin ilgisini çeken Dolmabahçe Sarayı ‘nın sahip olduğu ve göze en çok hitap eden eserlerinden biridir.

Barış saat kulesi – Kanada : kanada parlamento binasına bitişik olan saat kulesi, 92,2 metre yüksekliğinde ve Kanada’nın simgelerinden biridir.

LAZER EPİLASYON NEDİR

Lazer epilasyon , istenmeyen tüylerden jiletsiz , ağdasız , cımbızsız , epilasyon aletsiz , ağrısız ve acısız kurtulmanın en kolay yoludur . Günümüzde lazer epilasyon , en çok başvurulan ve başarı ile sonuçlanan yöntemdir . Lazer ışığı , kıl köklerini ve istenmeyen tüyleri yakarak yok edip bir daha çıkmamasını sağlamaktadır . 1990 yılında bulunmuş bu yöntem , şimdilerde gelişmiş teknoloji sebebi ile daha çok ucuzlamış , acısız ve ağrısız olduğu için daha çok tercih edilen yöntem haline gelmiştir . Bir cilt uzmanı tarafından kullanılan makine , başlığından tutulup cildinize lazer enerjisi gönderir ve cildinizden tüylerinizin köklerine ulaşarak tüylere uzama işlevini kaybettirir . Kullanılan lazer yalnızca o anda uzayan köklerinize nüfus eder ve %100 sonuç almak için 4 – 8 seans gitmek gerekebilir . Çok koyu cilt rengi olan kişiler için lazer doğru bir yöntem değildir . Bunun sebebi ise koyu ciltlerin , lazer enerjisini absorbe etmesi ve sonucunda ortaya çıkabilecek olan yan etkilerin artmasından kaynaklanmalıdır . Teknoloji gün geçtikçe gelişse de , koyu tene sahip kişiler , açık tenlilere göre daha fazla lazer epilasyon seansına katılmak zorunda kalmaktadırlar . Çok açık renkli tüylere sahip kişilerde de tüylerdeki melanin eksikliği sebebi ile lazer epilasyon tam etki vermeyebilir . Lazer epilasyon için en uygun kişiler , açık tenli ve koyu renk tüylü kişilerdir .

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinen Yanlışlar

  • Sadece kadınlara uygulanır : Gerçekte hem kadın hem de erkeklere uygulanabilir .
  • Çok ağrı yapar : Gerçekte , orta seviyede bir ağrı hissedersiniz . Gerektiği durumlarda lokal anestezi veya ağrı kesiciler kullanılır .
  • Sadece yüzdeki tüylere uygulanır : Gerçekte , sadece yüzdeki değil , tüm vücutta gelişen istenmeyen tüylere uygulanabilir .
  • Çok pahalıdır : Seans başına fiyatlandırılır . Gerçekte kalıcı olması ile de pahalı bir tedavi yöntemi değildir .
  • Tüyler 5 sene sonra tekrar çıkar : Gerçekte , seanslara düzenli katılınması durumunda tüyler tekrar çıkmaz .

ŞAHMARAN

Yılanların şahı olarak bilinen şehir efsanesi . Anadolu ‘nun bilinen en güzel efsanelerndendir . İnsanların yüzyıllardır sayısız efsanelerinin içinde belkide en çok ve en gizemli efsanedir . Şahmeran ( şah-baş , mar-yılan ) yani : insan başlı yılan anlamını taşımaktadır . Yılan eski toplumlarda kutsal sayılmışve bazı ilkel toplumlarda ise putlaştırılmakla kalmayıp tanrı olarak tapılmaya kadar gitmistir . Eski yunan zamanında yılanların evleri korudugu zannedilirdi . Yezidi inancına göre ise kutsal sayılan iki şeyden biridir , diğeri ise tavus kuşu . Tarsus , Ceyhan ve İran ‘da önemli yere sahiptir . Resimlerinin ve heykellerinin bereket getirecegine hala inanlar günümüzde vardır . Şahmeran Ceyhanda varolmuş , Tarsusda ismini alan hamamda üç parçaya ayrılarak öldürülmüştür . Bir çok Anadolu evlerinde resimleri duvarları süslemektedir . Güneydoğu bölgesinde özellikle Mardin ‘de bir çok bakır ve süs eşyalarına Şahmeran sureti işlenir . Bazı insanlar nazar kimisi şans , kimisi ise sadece güzelliği için . Yine bir rivayete göre kıyamet koptuğu zaman Tarsus yılanlar tarafından yok edilecektir , inanışa göre dünya üzerindeki yılanlar şahlarının öldüklerinden habersizlerdir . Fark ettikleri zaman şahlarını öldüğü rivayet edilen yer olan tarsus yılanların istilasına ugrayacaktır . Tabi bu da bir şehir efsanesi olarak anlatılamaktadır . Başka bir gizemli hikayesi ise Şahmeran ‘ın bacaklarını olmayışıdır ve sanılanın aksine kadın olarak bilinir çoğu kişi tarafından ama birçok heykel ve anlatımlarda erkek oldugu bilinmektedir . Sümer mısır ve bir çok medeniyette çeşitli figürlerde insanlara görsel olarak sunulmaktadır . Tarihi olarak önemli yer kaplayan efsanelerin başında gelmektedir . Figürlerde belirtilen yarı insan yarı hayvan formlu görüntüleri sempatik bulunsa da bir çok kişi bu görüntüden korkmaktadır .

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Koltuktaki Küf Lekelerini Nasıl Yok Edilir?

Bilindiği gibi sadece sebze ve meyveler küf tutmaz. Bazen aşırı nem ve rutubetten dolayı da evin bazı bölgeleri ve koltuklar küf tutabilmektedir. Bu da eşyanın kokmasına ve çürümesine neden olur. Daha kötüsü de önlem alınmazsa küf koltukları sarar ve hiç hoş olmayan görüntülere sebep olur. 

Koltuktaki Küf Lekelerini Nasıl Yok Edilir, bu sorunla başa çıkamıyorum diyenlere ilk önerimiz evi rutubetten kurtarın. Rutubet olan evlerde kısa zamanda küf oluşur. Eğer koltuklarınızı küften korumak istiyorsanız rutubete dikkat edin.

Koltuktaki Küf Lekelerini Nasıl Yok Edilir mutlaka bilinmesi gereken bir konudur. Çünkü bu sağlığınızı da ilgilendiren bir konudur. Mutlaka temizlenmesi gerekir. Koltuk küf lekelerini temizlemek için 1 litre suya 1 çorba kaşığı deterjan ilave edin ve karıştırın. Küf lekelerini diş fırçasıyla sertçe ovalayın. Yumuşayan küfleri köpüklü suyla silin. İyice sildikten sonra koltuğu durulama beziyle silin. Daha sonra koltuklarınızı kuruması için açık havayla temas etmesini sağlayın. Yeni bir küflenmeye neden olmamak için küf ilaçlaması yapınız.